| MoisaDMD a întrebat:

As vrea sa deschid un site dar nu am nici o idee despre ce sa fie. Prima data am vrut sa deschid o comunitate de gaming dar nu stiu daca ar putea genera multi bani, deci as prea si un site care ar genera bani. Orice idee este binevenita.

>--Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| AllNone a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii ca va fi necesara foarte multa munca!
Pasii:
1)Creeaza un site!(ex:stiri din technologie)
2)Acum ca ai siteul, apuca-te de treaba! Va fi nevoie de MULTA MUNCA
pentru ca siteul sa ajunga pe primile motoare de cautare!
3)Publicitate. Pentru a nu cheltui bani pe reclame, o poti face gratis pe Facebook (ex: titlu, prezentare, imagine, link) pentru ca toti prietenii tai sa iti vada siteul!
4)Dupa ce ai facut toate astea, adauga siteul in Google Adsense pentru a putea beneficia de bani! Daca vei avea raiting mic, nu vei beneficia de mai nimic, insa daca ai vizitatori, vei beneficia! De aceea subliniez ca TREBUIE SA POSTEZI zi de zi, fara oprire! Daca Google vede progres pe siteul tau, va aparea pe prima pagina la motorul de cautare!
*Continua sa faci tot ce este mai sus si garantat vei avea succes, numai munca te desparte pe tine de reusita!
Sper ca ti-am fost de ajutor! FUNDA*?