| AidaIoana a întrebat:

Dispun de niste bani, si as dori sa deschid o comunitate,din care sa pot face si ceva profit in timp,dar nu prea stiu ce se cauta in ziua de astazi,ce siteuri cu care as putea face si un numar cat de cat bun de vizitatori, nu am idee pe ce tema sa deschid, ma ajuta cineva? Plss

18 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasind deoparte timpeniile celor de mai jos ("prezintă o durere sau o pasiune puternică" hahahahaaaaaa), ai nevoie de un pic de research sau un brainstorming cu 2-3 oameni care chiar au facut/fac bani pe net. Cam de ce bani dispui si ce mijloace/cunostinte posezi deja (domeniu, hosting, te descurci/nu cu administrarea, etc). As putea sa te ajut, in functie de ce ai nevoie. Lasa-mi un PM si detaliem pe mess.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Se va descurca fara nici un fel de cunostinte tehnice pentru ca exista wordpress

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Teoretic, da. Practic, ia tu pe cineva fara cunostinte tehnice si lasa-l sa se descurce cu infernul ala de interfata de la GoDaddy, cu instalarea wordpress-ului de pe hostingul propriu, cu configurarea emailurilor pentru domeniul respectiv, cu partea de SEO de la WP si setarile/pluginurile de baza.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sunt persoane care au facut si eu cunosc multe dintre acestea...
Acum va trebuie sa mai si studieze sa se uite la tutoriale

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Desigur, doar ca timpul e valoros, si de multe ori iti prinzi urechile in tutoriale indoielnice in loc sa apelezi de la inceput la cineva care a facut chestiile respective de nspe ori si ti le rezolva in o ora, in loc sa pierzi tu zile intregi si sa mai faci si spume degeaba.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine
saptana viitoare am sa fac un tutorial in care arat cum faci asta in mai putin de 10 min

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Poate intre timp inveti sa scrii, inainte de orice altceva, nea' "Prosperitate financiara prin intermediu afaceri tale online" sau "Motoarele de căutare sunt o sursă foarte importante de trafic." si multe altele.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Se mai pot strecura si cateva eroari
O sa le remediez...
Insa importanta este valoarea informatiei oferite

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Valoarea este zero cind forma e atit de paradita. La tine ce se strecoara e informatia relevanta si prezentata corect, nu erorile. Daca tot te dai prin marketing online, ar trebui sa stii ca o prezentare de nota 10 inseamna 99% dintr-un proces de vinzare de succes.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Imi pare rau pentru tine ca nu ai capacitatea de a recunoste valoarea

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Valoarea traducerii infecte a unor texte scrise de diversi cetateni din afara si copiate pe sute-mii-zeci de mii de site-uri? Cred ca de la ochiul sting mi se trage, e mai bleg si nici macar filmele 3D nu le vad cum trebuie...

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Continutul meu este unic...

| KodrutZ a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Fii macar sincer, nu te costa nimic... Si eu pot la orice ora sa iau un articol de pe net si sa il fac "unic", nu e mare fis. Sa iti povestesc cum i-am prins pe unii ca imi invirteau articolele si le dadeau ca originale si cum i-a zburat hostingul lor de pe net pina nu au rezolvat problema, mai exact pina nu au renuntat de tot la ele?

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu nu sunt "uni"...
Continutul meu este unic si creat de mine...

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Idei sunt multe in jur si cam orice ai vrea sa faci, probabil au mai facut si altii inainte. Poti fi original punand in practica o idee veche, intr-o varianta noua, imbunatatita - care sa atraga utilizatorii de la altii catre tine. Eu am in prezent un Catalog Business - www.agentie-publicitate.com si un portal de recrutare - www.myworkland.com ambele se misca greoi pentru ca e concurenta foarte mare si trebuie sa investesc mai mult in publicitate si in oameni, dar totodata ambele cresc si perspectivele arata promitator - pentru ca intentionez sa fac pe viitor lucrurile mai bine decat le fac altii azi.

| Vladone80 a răspuns:

Cauta o idee de afacere online pe Enciclopedia-Afacerilor.com!