| Alex_Prodan_1905 a întrebat:

Cate tigari pot rula cu 1 kg de tutun?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe pungile din Ungaria scrie 315 fire (tigari. Ei nu zic bucati la tutun) la 180 gr. http://bit.ly/2ABYXg3

| JackR a răspuns:

O tigara "normala" are cam 0.5-0.7 grame de tutun (depinde cat de indesata este). Acum calculeaza si tu: dintr-un kilogram de tutunpoti sa faci cam 1450-2000 de tigari. Fa o medie si ajungi pe la 1725. Adica vreo 86 de pachete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe...

| Lucian2473 a răspuns:

Depinde de cat de uscat este. Banuiesc ca tu cumperi din site-ri de anunturi. acel tutun vine...umed. cantareste 1 kilogram insa tutunul trebuie pus la uscat un timp pana se face ideal pentru injectat. Aproximatic 60 de pachete iesie din 1 kg.