| catalino200 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se face bani din rating, la un program /emisiune TV sau pe o pagina de internet!

Răspuns Câştigător
| costan a răspuns:

Ratingul, reprezinta la TV numarul de telespectatori prezenti pe ora, cu cat numarul este mai mare cu atat cei cevor sa faca publicitate la tv platesc mai mult pe minutul de emisie, pentu un site, situatia este diferita, cu cat are mai multe vizite unice pe zi si un PageRank mai mare cu atat reclama adaugata costa mai mult poti sa vezi un exemplu aici unde deja sun 100 de vizite unice pe zi: http://bani-net-azi.ro/

1 răspuns:
| axeldavid a răspuns:

Din publicitate cu cat ai mai multi vizitatori cu atat se vede mai mult publicitatea.