| alexandramara a întrebat:

Am vazut mai demult o emisiune stiintifica,nu mai stiu pe ce program, in care erau niste arheologi care au descoperit niste schelete pe care le-au dus la un laborator.Scheletele erau datate cu Carbon 14.As vrea sa stiu ce emisiune este sau daca mai sunt si altele de genul acesta si ce parere aveti despre o astfel de meserie(cea de la laborator).

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Nu stiu la ce emisiune te referi. Dar documentare de acest gen, gasesti pe site-ul TVR2. Meseria este interesanta. Insa trebuie sa ai multe cunostinte pentru asta. Nu doar pui solutia si, gata, ai anul.