| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.Curand va trebui sa primesc niste bani prin Western union dar cum nu am mai ridicat pana acum nu sunt sigur daca pot ridica si de la ceilalti "parteneri" mentionati la ei pe site, spre exemplu posta romana, sau raiffeisen, sau neaparat de la un sediu western union? Deoarece unde locuiesc eu nu este sediu western union.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Oficii Western Union exista la case de schimb, la banci si la Posta Romana. Oriunde vezi sigla WU (scris negru pe fundal galben), poti merge si ridica suma primita prin acest serviciu de transfer de bani. Te duci cu un act de identitate si le spui cine ti-a trimis banii, din ce tara vin, ce suma s-a transferat si, cel mai important, codul unic de transfer pe care l-ai aflat de la expeditor.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, poti
https://www.westernunion.com/ro/ro/find-locations.html
eu am trimis si primit la o casa de schimb si a mers binemerci

| RadXx a răspuns:

Multumesc frumos pentru raspunsuri!