| Cmk_Hany_2000 a întrebat:

Ma lamureste si pe mine cineva cum este cu Paysafecard? !

Răspuns Câştigător
| Dyiannaaa a răspuns:

Te lamuresc eu big grin. Paysafecard este fix la fel ca un bon (ca acelea de telefon, sau ca bonurile de la supermarketuri). Acest "bon" are un cod de 16 cifre (parca. ma rog, are multe) si, poti introduce acest cod in jocuri, de exemplu, pentru a avea mai multi bani pe joc, etc. Acest paysafecard se cumpara de la magazinul de telefoane sau, de exemplu, eu am cumparat unul de la minimarketul Profi.
Eu am cumparat, deci, paysafe card de la Profi, si m-am facut superstar pe jocul "Stardoll" Am dat "updade" si apoi am dat la optiunea care ma facea star, am dat pe optiunea cu paysafecard si am introdus codul, si gata!
Nu stiu cat de explicita am fost, dar, daca vrei sa il folosesti la un joc, alegi acolo optiunea cu 3, 6, 10 euro, sau cat ai tu acolo, apoi cand te duci sa cumperi paysafe card ala, ceri unul de 3 sau 6 sau cati euro iti trebuie tie la joc, apoi cand te duci acasa introduci codul.