| brunetteee a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine cu ce este jocul acela sims big grin?

3 răspunsuri:
| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Sims este varianta 3D a lumii noastre.
In sims, iti poti creea o familie, ii imbraci etc etc si apoi ai grija de ei.
Aceste personaje au aceleasi nevoi ca si noi[Sa doarma, sa manance, sa mearga la baie, sa faca dus, sa mearga la scoala/job etc]. Pe langa aceste activitati care sunt OBLIGATORII pentru ca simsii tau sa 'supravietuieasca', tu trebuie sa le dai multe lucruri de facut, pentru a-si exersa calitatile. [ sa cante la pian, sa planteze, sa citeasca etc]
Sunt mai multe jocuri Sims[Sims 1, Sims 2[Free time, Pets, Apartament life, Seasons, Universiti(p-astea le stiu)] si Sims 3, cea mai noua versiune, si cea mai frumoasa. happy

Jocul chiar merita jucat, dar ai grija, provoaca dependenta! rolling on the floor[propria experieta] laughing

| ladycoffee a răspuns:

Sims este un joc gen life time. Trebuie sa dirijezi viata de zi cu zi a unor personaje create de tine. Este chiar foarte realistbig grin Sims 3 este un fel de joc 3D, personajele seamana foarte mult cu fiintele umane si ai si foarte multe optiuni la ele.