| yAdrian a întrebat:

Mai pe romaneste, mi-ar place ( cred... Deocamdata vreau doar sa ma interesez ) sa repar telefoane, dar ceva un depanator de rang mai inalt, ca sa ma exprim asa. Gen sa lucrez intr-un service de la o firma mare/cunoscuta.
Ce facultate trebuie sa urmez?
Aveti ceva idei?
Dau funda!
Va rog, fara raspunsuri aiurite!
Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O facultate de eletronica sau telecomunicatii, dar sa stii ca nu exista service uri la firme mari.

| yAdrian explică (pentru suntserios):

Pai si cei de la Telekom, Orange, Vodafone, etc, cu cine lucreza?!

| suntserios a răspuns (pentru yAdrian):

Ei nu fac service la telefoane, service ul este facut de catre producatorul de telefonie, adica nici macar de ei in mare parte ci exista service uri autorizate de catre producatori.

operatorii de telefonie au ingineri in alte domenii care tin in mare parte de infrastructura