| alexsterea16 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru ca vreau sa devin programator. Va rog sa dati răspunsuri concrete.
Funda.

Răspuns Câştigător
| Stefxn a răspuns:

Facultatea de informatica pentru accent pe programare sau Automatizari si calculatoare (AC) pentru hardware si programare. De la AC iesi cu titlul de 'inginer'.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cele care au informatica, automatica sau cibernetica in nume.

| Dugalle a răspuns:

Calculatoare cu specializarea " calculatoare si tehnologia informatiei ".
Aici se face cea mai multa programare si matematica cat mai putin posibil.

| BogdanDediu a răspuns:

De IT si in liceu trebuie sa fii la mate-info!

| SatanicBear a răspuns (pentru BogdanDediu):

Nu trebuie. ai fost informat gresit.