| AndreiHELPme a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu cateva idei/metode de investire a banilor?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Masina-nu-ii scade repede valoarea in timp; casa-da. poti investi in aur, argint, sau pur si simplu sa-i tii in banca.afacerile sunt riscante, mai ales ca esti la inceput, si in Romania nu merge nimic.bafta!

| Joker11 a răspuns:

Deschde-ti un magazin/o frizerie/o pizzerie ceva, o sa investesti.

| alexutzu1981 a răspuns:

Depinde cati bani ai. Daca e vorba de o suma mica atunci nici nu putem discuta de investitii. Masina nu reprezinta o investitie ci o cheltuiala, in cateva luni de la achizitionare isi pierde din valoare si iti consuma constant bani. Daca esti tanar si inca nu ai o locuinta cred ca este cea mai sigura investitie. Multa bafta!

| Nitulescu_Giovanni_1995 a răspuns:

1. Poti investi acei bani in viitorul tau, de exemplu poti sa cumperi o masina, o casa sau chiar sa ii pastrezi pentru zile negre! 2. Cea mai buna metoda de-a investi bani este sa dai bani pentru Facultate sau daca ai/cand o sa ai copii sa strangi bani pentru facultatile lor! Sper ca te-am ajutat! big grin

| johnnylik a răspuns:

Vrei sa ai un venit pe langa salar? Vreau sa-ti arat o sursa de bani accesibila oricui. Nu este vorba de imbogatire peste noapte si sa nu te astepti sa castigi multi bani din primele zile insa in timp cu pasi mai mici sau mai mari ajungi la castiguri frumusele facand ceva simplu: sa te joci. Ai citit bine, nu este mlm, hyip, ptcsau mai stiu eu ce. Intra aici pe link-ul meu, inregistreaza-te si te pot ajuta cu ce vrei: http://www.marketglory.com/strategygame/johnnylik81