| Nycutza a întrebat:

Salut TPU

sunt o fire timida. Ceas trebui sa fac pentru a avea curaj mai mult? Pentru cele ai multe sfaturi folositoare dau fundita.

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Timiditatea nu e un comportament negativ. Din potriva, e un avantaj. Incerca sa combini putin timiditatea cu curajul (nu tupeu). Sa inveti cand trebuie sa fi timida si cand curajoasa. Cum poti atenua timiditatea? Nu prea poti, totul se schimba odata cu timpul. Ai rabdare.

3 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Parerea mea e ca esti foarte bine asa cum esti si ca nu ar trebui sa te schimbi acum, poate mai tarziu, peste cativa ani
funda?

| VadTot a răspuns:

Pai pur si simplu incearca sa fii si sa te comporti asa cum iti doresti si cum vrei fara sa ti mai fie teama si timiditatea sa te acapareze! Incearca sa lasi timiditatea deoaprte si sa faci lucruri care poate in gandul tau ti ar fi greu sa le faci de ce? Pentru ca esti timida...ok uita ca esti timida si fii ceea ce vrei sa fii smd! Succes!

| adelinaalexandra a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti si sa faci ceea ce simti,daca esti putin timida nu e nimic rau in asta, dar ai grija ca altii sa nu profite de acest lucru. si eu sunt foarte timida cu persoane pe care abia le cunosc dar usor, usor vorbind mai mult cu ele incep sa ma deschid si sa nu mai fiu asa timida:* bafta