| Arnoldartur a întrebat:

Trebuie sadau la cineva nr de cont al banci ca sa imi trimita niste bani, intrebarea este da il dau acea persoana poate numai sa puna bani sau sa si scoata?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De scos poate doar titularul sau imputernicitul in baza unui act de identitate

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur poate numai sa-ti depuna banii in cont.
Banca nu elibereaza banii decat titularului contului sau transfera bani numai la dispozitia acestuia.
Exceptie de la aceasta regula este doar atunci cand titularul imputerniceste alta persoana, cu procura speciala sau prin contractul de cont, sa faca operatii prin contul sau.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poate.Chiar daca stie numarul de cont.Numai titularul si imputernicitul poate scoate.Cu buletinul.