| Ibdieb a întrebat:

Buna, am o problema, cineva care n-are cont bancar adica card, a vrut sa-mi trimita banii la aparatele alea, dar cineva de acolo i-a spus ca trebuie sa faca o fisa de la banca indiferent ca are card sau nu si maine persoana aia vrea sa se duca la banca mea, întrebarea este, daca se duce si spune ca banii aia sa ajunga la mine în cont se poate? Poate sa-i trimita instant?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate depune banii in contul tau bancar si daca o face la banca ta acestia intra aproape imediat in contul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate face o depunere in contul tau. Nu va ajunge chiar instant.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Ignorand faptul ca din intrebare nu se intelege mare lucru, va spun urmatoarele:
- a avea cont bancar, nu este echivalent cu a avea card. Cardul nu se ataseaza in mod obligatoriu unui cont. Asta apropo de "cineva care n are cont bancar adica card"
- persoana care depune banii in contul altcuiva, trebuie sa mearga la banca cu siguranta, dar cum casieriile au cam disparut va trebui sa le faca la un robotel dintr-o agentie/sucursala.
- de ce nu-i trimite prin western union?