| Helmina a întrebat:

Salut tuturor, am o intrebare si va rog sa-mi raspundeti la ea. tocmai mi-am facut un site cu rochii de mireasa, si nu stiu cum sa-l promovez, Desi mi-am facut campanie Adwords, dar degeaba. Intrebare: cum imi fac site-ul cunoscut, cum sa-I atrag pe viitori clienti? Va multumesc, si astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| lumis a răspuns:

Poti sa vezi mai multe metode de promovare a unui site/blog, in http://banipenet4all.blogspot.ro/2011/03/promovare-blog.html
Ai nevoie de ceva informatii pentru promovarea unui site, dar le poti gasi gratis in bloguri cu info utile pentru incepatori, ca http://www.lumis-detoatepentrutoti.com sau http://bani penet4all.blogspot.ro.
Succes si te astept pe bloguri.

| Helmina explică (pentru lumis):

Ok. Am sa caut sa ma informez unde mi-ai sugerat, si multumesc.

12 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Pentru a te promova trebuie sa ai rabdare si continut pe siteu tau!

Mai sunt 10000 de siteuri ca al tau deci, concurenta e mare si tebuie sa atragi prin ceva mai diferit.

Normal cand faci un site, investesti si in servicii Seo! adica sa te gaseasca Google mai repede.
Pentru inceput merge o pagina de facebook unde postezi sau faci un update ale articolelor de pe site. P site pui o fereastra catre facebook cu LIKE.
Siteul trebuie sa fie promitator ca aspect/design incat sa fie placut la vdere.

Daca ai ce oferii, oamenii vin singuri la tine.
Si oricum, traficul vine greu, atata timp cat nu respecti niste conditii cand incepi cu un site.

Daca mai ai intrebari, imi poti lasa un mesaj, raspund in limita timpului

Spor

| Helmina explică (pentru Dominicc):

Buna si multunesc pentru raspuns. Ai dreptate concurenta e ff mare dar asta nu ma impiedica. Doar ca sunt la inceout de drum si am de invatat multe. Dar poate ma ajuti cu niste cuvinte cheie pentru domeniul meu de activitate. Multumesc

| libertat a răspuns:

Poti sa scrii chiar si aici pe TPU siteul.Scrie un mic continut ce sa iti caracterizeze siteul astfel trimiti prin siteuri de socializa scriind mesaje cu acest continut si bineinteles linkul sau tui la teme la grupuri cu multi vizitatori sau cu likeuri...

| Helmina explică (pentru libertat):

Buna multumesc ca mi-ai raspuns. Am voie sa scriu site-ul aici?!?

| libertat a răspuns (pentru Helmina):

Poti sa scrii la o intrebare si sa faci putina publicitate astfel multi vor intra persoane si siteul va fi mai cunoscut

| agnessme a răspuns:

Daca nu ai gasit inca un job perfect.......mai ai o sansa! copiaza linkul http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa, FREE time. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA! ASTA E SANSA TA! tot aici poti gasi raspunsuri pentru marketing!

| AlxMihai a răspuns:

Te pot ajuta eu, lucrez pe SEO si campanii de link bulding astfel sa ajungi sus si sa ai vizite din google, daca vor fi aceste vizite vei avea si comenzi, de pe social media si alte site-uri gen bloguri sau altele o sa ai foarte multe vizite dar nu cred ca umbli dupa vizite umbli pentru comenzi deci daca reusesti sa ajungi sus in gogu ceea ce dupa ultimele dupa uptade-uri daca stii cum sa faci urci repede, o sa ai si vizite si comenzi te astept cu un mesaj pe privat daca e sa ne intelegem la un pret ceva sau iti pot da sfaturi salut si spor si comenzi multewinking

| AndR3y_2220 a răspuns:

Deci, poti sa incepi promovare, prin publicitatea pe alte site-uri poti sa ii faci o pagina de facebook (care la ora actuala este cel mai populat, site de socializare ) poti sa dai un anunt in ziar cu o poza de exemplu a unei rochii si sa scrii cateva date de contact plus sa pui si site-ul pentru a se informa mai mult clientii respectivi! Sunt nenumarate metode, de promovare dar acum nu mai imi vin in minte data fiind si ora inaintata. Daca imi mai aduc aminte de ceva, am sa scriu! Succes si cati mai multi vizitatori! bye

| Helmina explică (pentru AndR3y_2220):

Salut din nou, si iti multumesc ca Mi-ai raspuns! Tipul care mi-a facut site-ul mi-a facut si pagina de facebook. Dar nu sunt foarte incantata de ea, deorece nu e cu like. Iar eu nu vreau sa ma apuc sa bag lumea in seama, sa-mi iau feedback-uri. Pagina de Facebook este Haldis Martinsen. Daca vrei uita-te si lasa-mi o parere. Good day my friend!

| Helmina explică:

Multumesc pentru raspuns, id meu este anamaria_kiss66. Aștept

| carmencitafashion a răspuns:

Buna, in cazul site-ului meu, cel mai bine a functionat SEO (serach engine optimization). 80% din comenzi imi vin din SEO. Cei cu care lucrez se numesc SEO monitor http://seomonitor.bunt.ro/. Mult succes!