| Giocodimano1 a întrebat:

Unde pot schimba monezi de 50 de bani in bancnote?
Sunt din Focșani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă la banca sau la magazine.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu uit ziua cand am mers cu vreo 1000 de Ron, toti in monezi de 50 si 10 bani, la una din casele de la Billa. Credeam ca se va uita casierita la mine urit, dar a chemat pe sefa ei, si aceea, cand m-a vazut m-a luat la intrebari: "Dar unde ati fost pana acum, ca aveam foarte mare nevoie de ei!" S-au bucurat enorm ca au primit acel "maruntis". Si e valabil pentru oricine lucreaza cu bani, pentru ca sa poata da rest.

| Violleta2022 a răspuns:

La orice banca!

| anonimg a răspuns:

La orice magazin.
"Bună ziua. Am mai multe monede de 50 de bani. Mi le puteți schimba în bancnote?"
Sau: "Buna ziua. Aveti nevoie de mărunt?"

| Constantin_Stefan_1975 a răspuns:

La banca.

| jjk97 a răspuns:

Poti incerca pe la farmacii, patiserii sau chiar mini-marketuri. Majoritatea au nevoie de monezi.

Dar inainte sa te duci la respectivele magazine, fa cateva gramazioare de 10 lei in pungulite de sandwich uri separate, pentru a fi mai usor de numarat.