| MinimalDex a întrebat:

Vreau sa cumpar o suma mica de bitcoin( gen 30 lei) insa pe toate site-uri se impune o suma minina(100 lei, 500 lei). Stii de unde as putea cumpara?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti cumpara de nicaieri, odata ce nu ai nici macar suma minima.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Cauta
exista undeva un site cu bt exchange intre oameni... REALI, nu vreun site, si ai preturi mai bune si schimbarea de orice suma

din pacate nu stiu exact site-ul, cineva a facut odata asta langa mine ca sa imi faca cont la fuilelist... insa nu am vazut cum, dar stiu sigur ca se poate!

| REMiXDJ a răspuns:

Prietene, iti dau un sfat - tine banii si nu te arunca sa cumperi prosteli virtuale de pe internet.Tot ce este cu BitCoin pe internet este o mare pacaleala, nu o sa ai nici un castig nicidata iar banii ai bei pierde fiindca tot ce este cu BitCoin si alte rahaturi de monede virtuale este facut de niste grupuri de hackeri si de excroci care cauta fraieri sa le ia banii prin aceste prosteli de tip BitCoin promitandu-le in 5 - 10 ani ca vor deveni bogati sau ca vor avea de 10 sau 100 de ori suma investita.Ca sfat ce iti pot da este sa te ducu ca de exemplu la BCR la banca si poti cumpara certificate de depozit de valori mici cu rascumparare la termen 1 an unde ai dobanda cea mai mare.E o varianta sigura si garantata 100%.In rest tot ce este pe net cu BitCoin este pacaleala foarte bine pusa la punt.Gandestele, daca totul ar fi OK cu BitCoin de ce nu au un sediu ca bancile, un sediu ca Facebook sau ca Intel? ...Si apoi ai vazut pe cineva pe Youtube ca a aratat real cum s-a imbogatit din BitCoin cumparand si revanzand? nu exista asa ceva

| vladtheo a răspuns:

Păi...e cam puțin totuși 30 lei. Poate găsești pe cineva care să-ți vândă.