| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa deschid o afacere cu benzinărie. Dar vreau sa o cumpăr direct de la o firma de benzinării precum Omv, Lukoil etc. Cat m-ar costa sa o cumpăr? Ofer funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Contacteaza acele firme pentru oferte, respectiv pentru informatii financiara despre benzinariile ofertate.
De obicei, o benzinarie se vinde doar daca nu mai este rentabila.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Lasa-te de afaceri!

| johnnny123 a răspuns:

Daca pui intrebarea asta aici, atunci cu siguranta nu ai suficienti bani si nici suficiente cunostinte pentru a te apuca de treaba asta.

Afacerile cu carburanti au bariere de intrare foarte mari, atat din punct de vedere financiar cat si din punct de vedere al cunostintelor in domeniu si al conexiunilor necesare.

Este ca si cum ai intreba "Cat m-ar costa sa cumpar un santier naval in care sa construiesc vase de croaziera?"

| andreistefan42 a răspuns (pentru K0sti):

Te' dreacu

| Marius75Fet a răspuns:

Vreau sā deschid o afacere cu benzinārie. ofer fundatie cu cine sā vb?