| adriancristian11 a întrebat:

Vreau sa fac o specializare,gen bucatar, ospatar....etc. cu ce meserie se castiga mai bine in Bucuresti si care ar fi mai cautata?

1 răspuns:
| agathapurple a răspuns:

Ca ospatar muncesti de rupi si ies si bani, depinde unde te angajezi, desigur. Ca bucatar insa te poti invarti in alte cercuri, este munca naibi, stres, agitatie, ai nevoie de un amalgam de cunostinte dar se castiga foarte bine, si respnsabilitati, ai satisfactii mari si te poti descurca altfel din multe puncte de vedere. Acum depinde ce inclinatii ai si ce iti place mai mult. Decat s.o faci doar pentru bani si s.o faci prost, n.are sens.