| canazar94 a întrebat:

Salut,vreau sa îmi fac o firma sa sa bag un taxiu la treaba, care știe care sunt pașii?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Nu îți recomand taximetria, am un prieten care a făcut asta a băgat vreo 20000 e să facă firma,mașină,l-a rupt statu cu taxele, nici cheltuielile nu si-le scotea, plătea lunar la taxe și impozite de îl terminabstatul, așa că a fost nevoit să renunțe, a rămas cu paguba si a plecat în alta tara happy

| NunuNini a răspuns (pentru Eisenheim):

Intr-un oras de 2 km patrati?
La mine merge chiar foarte bine. Stiu o femeie care nu conduce. Dar a cumparat o masina si a bagat-o la firma de taxi. Din banii primiti, a mai cumparat inca 6. Acum traieste bine din banii aia. Depinde unde faci taximetrie.

| Eisenheim a răspuns (pentru NunuNini):

Ai dreptate, posibil și să reușești happy cazul care l-am prezentat eu e într-un oraș mare,unde zeci de taximetriști au falimentat,e drept că în unele localități mai mici sa mai meargă, dar repet, taxele impuse sânt o mare problema, daca ar lăsa și statul mai moale cu taxele, s-ar dezvolta multe afaceri și ar avea lumea un venit cât de mic acolo, dar ăștia ne pun pe butuci efectiv happy

| Panamax a răspuns (pentru NunuNini):

Eu stiu unul care a cumparat o masina si dupa doar 15 zile a cumparat inca 7.
Este mai tare decat baba ta fara permis.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să intri la Uber sau la Bolt, dacă sunt la tine în oraș. e cea mai simplă variantă.