| Cristeaa12 a întrebat:

Daca sunt angajat la o firma si numai vreau sa merg mai departe la aceasta firma cum trebuie sa procedez, care sunt pasii? Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti depui demisia si lucrezi perioada de preaviz, pe perioada prevazuta in contractul individual de munca ori contractul colectiv de munca si care nu poate fi mai mare de 20 zile lucratoare. Asta daca angajatorul nu renunta la preaviz. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-ți dai demisia, în scris.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

- iti di demisia - faci cerere
- stai in perioada de preaviz
- iti iei banii la zi si ctr de munca semnat si vizat la itm cu incetare si cam atat