| majannebunu a întrebat:

Salut, vreau sa ma angajez ca ajutor de bucatar si vreau sa stiu daca lucrez 6 ore, iau salariu de 8? sunt minor, am 17 ani

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-ar putea sa lucrezi mai mult de 8 ore si sa iei salariu de 8.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum vine asta sa iei salariu de 8 ore daca lucrezi mai puțin?

| sierra1 a răspuns:

Se va intâmpla așa doar dacă angajatorul e taică-tău

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| LucyiFer a răspuns:

Păi mergi la angajare. happy

În mod normal aici ești plătit în funcție de serviciul prestat și de câte ori lucrezi efectiv. Deci e posibil să nu fie așa. Lucrezi 6 ore ești plătit pentru alea 6 ore. Dar nu prea am încredere în joburile alea part-time. Patronul nu prea vrea oameni care mai mult să-i încurce, decât să-i ajute, cu angajați care acum și-au intrat în rol, ca nici bine, peste 2 ore să-și iasă din rol. happy
Ei vor discipoli fideli, care dacă sepoate să mai și doarmă pe la job și să le și păzeazcă firma. laughing)
Adevărul gol-goluț despre munca de aici.