| Denila123 a întrebat:

Salut.
Vreau sa ma apuc de yutube.
Cum se procedeaza?
Cum bifez ca vreau sa castig bani pe vidoclipuri?
Va rog sunt la inceput si nu ma prea pricep

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În loc sa cauti un loc de muncă serios te ți de prostii, daca era asa de usor sa faci bani pe Youtube o faceau altii inaintea ta, dar nu este deloc usor.

| PainTech a răspuns:

Bună!
Pentru a activa monetizarea e nevoie de cel puțin 1000 de abonați și 4000 de ore de vizionare in ultimele 12 luni.

La început nu te axa pe bani ci pe creșterea canalului.

| zilog a răspuns:

Fa ceva video-clip-uri care sa ajunga la 1 milion de vizualizari
macar doua trei sa vezi ca poti sa faci
apoi gata castigi bani

la 10 000 vizualizari iei 1 euro
la 100 000 vizualizari iei 10 euro
la 1000 000 vizualizari iei 100 euro

| badriel a răspuns (pentru zilog):

Chestia asta depinde de CPU, de exemplu daca iti faci canal in engleza, la 1000 de vizualizari castigi mai multi bani, daca iti faci canal in romana atunci castigi mai putini, aprox. 1 dolar per 1000 vizualizari, raspunsul tau este eronat

| Nemessys a răspuns (pentru badriel):

Ce înseamnă CPU?

| Nemessys a răspuns (pentru zilog):

1 euro pentru 10 k Views?
Asta înseamnă un cpm de 10 cenți care este printre cele mai mici. Peste 90 % din tari au cpm mult mai mare decât 10 cenți, pana și Romania.

| Denila123 explică:

Am inteles acum
Pai incerc si eu
Sa vedem ce reiese...
Va multumesc enorm de mult
Acu credeti-ma ca nu stiu la care sa dau funda
Toate raspunsurile sunt ok
sad
Spuneti va rog
Nu vreau sa se supere nimeni