| GoodGuy a întrebat:

Vreau sa trimit un colet cu ajutorul curieratului de la tocmai.ro, cel cu livrare gratuita si verificare colet, dar imi spune ca am nevoie de copia dupa buletin.As dori sa stiu daca pot da coletul curierului daca nu am o copie dupa buletin, deoarece nu pot acum sa imi xeroxez buletinul.Va rog sa imi raspundeti, va multumesc.

2 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Da se poate! Teoretic se poate, si trebuie sa acepte. Dai datele buletinului, cnp samd.
Desi depinde acum.
S-ar putea sa refuze. Cel mai indicat ar fi sa-i intrebi sub pretextul ca ti-ai pierdut buletinul dar ai datele in calculator, gen cnp samd. Poate mergewinking Sper ca te-am ajutat happy

| alecs2008 a răspuns:

Trebuie sa completezi formularul de pe siteul lor cu datele tale ( expeditor ) si datele cumparatorului ( destinatarului ) si iti treci si numarul de telefon si le spui celor de la curiarat ca astepti un telefon de la ei cand vin banii si te duci la ei la sediu cand ajung banii si le spui ca astepti un plic pe numale tau...