| Adr1an26 a întrebat:

Salutare. Am 22 de ani aproximativ, iar de vreo 5 ani, drona a devenit pasiunea mea.
La inceput mergeam la anumite evenimente(nunti, cununii, etc), unde filmam cu drona, evenimentele bineinteles erau luate de un om care detinea tot echipamentul foto-video, inclusiv drona.
Am inceput asa sa produc cam 200 lei pe eveniment(foarte putin) dar tinand cont ca eram inca in timpul liceului si nu aveam nici cine stie ce experienta, erau niste bani bine veniti!
Acum, am drona mea si am experienta necesara(consider eu) pentru a intra in colaborari noi in acest domeniu, dar nu stiu cum sa o fac...
Adica doar nu ma apuc acum sa ma dau un mail care Kaufland Romania - aveti nevoie de o filmare cu drona?
Chiar nu stiu cum as putea ajunge la niste potentiali clienti.
Lasand la o parte evenimentele precum nuntile, botezurile, etc, as dori ceva mai serios. Niste proiecte mai serioase, sincer chiar vad un viitor in asta si chiar imi umplu inima de bucurie cand ma gandesc la drona, la filmari aeriene, la cum as putea evolua in viitor, dar ma dezamagesc destul de repede cand stiu ca nu sunt cunoscut deloc si nu stiu cum pot face rost de clienti interesati.
Chiar am creeat si o pagina de Tiktok si una de Facebook pentru a ma promova, dar... daca astept sa se gaseasca un client din 500 de reclame si postari...

Cineva aici care sa ma duca pe calea cea buna? Pot chiar sa recompensez cumva persoana care imi va putea oferii ajutor.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Poți plăti să fii promovat online.

| siriusblack98 a răspuns:

Cat timp nu vrei sa investesti in marketing, auto-promovarea pe retelele de socializare ( recomand Instagram ) si prin anunturi pe platforme gen OLX raman singurele mijloace. Recomand sa iti faci un videoclip editat ca lumea pentru promovare, unul care sa contina diverse cadre de la mai multe evenimente pe care le-ai filmat ex: nunti, botezuri, petreceri, meciuri de fotbal, chiar si filmari random de la munte/mare cu diverse cadre interesante.