| Atn02 a întrebat:

Salutare! Am gasit in Ucraina o motocicleta pe care vreau sa o cumpar, exista vreo posibilitate sa o aduc in tara? Toti furnizorii pe care i-am gasit in Ucraina se feresc sa faca livrare in Romania, se poate sa o aduca pana la vama, de acolo sa o iau eu, ce taxe se platesc? Se poate prelua bunul de la vama? Am tot cautat pe internet si nu gasesc nimic...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar din Ucraina ti-ai gasit sa cumperi motocicleta?

| Atn02 explică (pentru darrio2007):

E vorba despre o motocicleta noua, de enduro, ceva ce la noi in tara NU gasesti

| ioana748 a răspuns:

Pai, vorba ceea ...de ce nu s ar profita de pe urma unui razboi.
Tot ce pot spune...Doamne fereste.
Scuze, nu m-am putut abține, fiecare este liber sa faca ce doreste.

| Atn02 explică (pentru ioana748):

? esti total pe langalaughing

| ioana748 a răspuns (pentru Atn02):

Da, posibil sa fiu subiectiva.
Dupa razboi o sa va vina si motocicleta.
Sanatate,

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ioana748):

Pai ce, Ucraina nu trebuie sa se miste economic deloc daca e razboi? Sau ii lasam doar sa vinda faina si ulei ieftine cit sa ne ingroape producatorii autohtoni? On-topic: OP, vezi pe Reddit, gaseste ucraineni sau romani cu contacte pe acolo care te pot ajuta, sunt sigur ca se poate rezolva.

| KovacsB a răspuns:

Vezi ca si in Pakistan sunt motociclete faine.

| trophin a răspuns:

Voiam sa scriu ceva, insa numai scriu