| Mihnea1z2 a întrebat:

Salutare, am nevoie de o viza de flotant pentru permis auto, pe București. Poate face acea cerere
fata proprietarului? Ca un fel de imputernicit

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate!
Este specificat in lege ca trebuie sa mearga propietarul in persoana, cu actul casei.
De ce sa mearga propietarul la un notar public, sa semneze o imputernicire, cand poate sa mearga doar la Politie, sa semneze acel formular, ca-i de acord cu luarea ta in spatiu?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ești chiriaș la el și aveți contract la ANAF, da poți fara proprietar, doar cu contractul. Altfel nu

| Dragobeta a răspuns:

Nu. Pentru ca nu este proprietar. Daca are locuinta ei, sa te ia la dansa in spatiu.