| qwerttt a întrebat:

Salutare!
Caut un sponsor sau un Director de firma noua care sa imi ofere un domeniu ( nu conteaza ce extensie ) in schimb o sa pun banner in header si footer + topic global si daca imi mai vin idei le pun in aplicare...

5 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Şi chiar aici pe TPU crezi că o să-l găseşti printr-o postare din aceasta!?!?!? Mai bine încearcă direct la o firmă cu un e.mail!

| greenmile00 a răspuns:

Pai... si de ce ai nevoie de un domeniu oferit de o firma? Ce anume vrei tu sa publici pe domeniul respectiv? Ai putea foarte bine sa folosesti platforme gratuite, cum e blogspot-ul, sau wordpress-ul. Ambele iti ofera libertate destul de mare, asta mai putin in cazul in care vrei sa faci trebi dubioase :d...

| greenmile00 a răspuns:

Pai ok, si de ce nu iti iei tu un domeniu?
nu trebuie sa il iei.ro, ca ala te costa in jur de 250 de lei, dar poti oricand sa iti iei unul.com, care e la fel de serios, si care costa in jur de 50 lei pe an. Si chiar e recomandat ca la inceput sa iti iei unul din asta, ca peste un an poate o sa vrei sa il schimbi. De pierdut, e imposibil sa il pierzi, pentru ca sunt obligati ca timp de vreo 2 luni de la finalizarea anului platit de tine, sa nu il vanda nimanui altcuiva, pentru ca ai in continuare drepturi asupra lui. Asa ca, eu zic ca nu e o investitie cine stie ce... si nu vei mai fi nici conditionat de cineva legat de materialele pe care le vei publica pe platforma.

| qwerttt explică:

Imi incerc norocul pe unde pot... daca sti tu asemenea firme spune-mi si mie cateva

| qwerttt explică:

Nu-i nimci dubios vreau sa folosesc adsense + cu un domeniu lumea te ia mai in serios si poti sa zici altfel am un forum smug