| CM_Catalin_1998 a întrebat:

Salutare, ce meserie este mai bine plătită? Asistent medical sau electrician?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asistentul medical

| Sonia822 a răspuns:

Putin mai mult un asistent medical, si cu calificarea potrivita poti pleca si in afara tarii

| RAY a răspuns:

Depinde de experienta ta, unde lucrezi, ca Asistent medical ai nevoie de multe cunostinte stiintifice, iti place medicina?

| TheGentleman a răspuns:

Electricianul. El poate avea mai mulți clienți pe zi. Iei 500 de la unul, 600 de la altul, te cheamă un altul ce și-o construit casă să-i faci instalația electrică, mai ciupești între 3000-5000 de lei. Dacă ești și inteligent și gestionezi banii cum trebuie, câștigi lejer.

Asistentul medical este plătit la lună happy

| mihai69 a răspuns:

Depinde enorm de cât de calificat e fiecare dar și de locul de muncă.
Oricare dintre cele două meserii dacă e practicată cu pasiune și pricepere poate aduce venituri lunare de peste 5000 lei.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Politician.

Răspuns utilizator avertizat