| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Care meserie e mai binr platita in strainatate dintre bucatar si asistent medical generalist?

1 răspuns:
| Anonim4554 a răspuns:

Depinde. Daca gasesti un restaurant bun si de fite, cu siguranta vei fi bine platit. Cu siguranta, ca doctor esti mai bine platit, ca si in Romania. Nu stiu eu prea multe despre alte tari, dar si eu vreau sa plec din tara. Ti-as recomanda sa te duci pe ce-ti place mai mult si la ce te pricepi. Daca te pricepi la ambele, la fel dr bine, fa-te asistent medical. Dar si ca bucatar este interesant