| Megas a întrebat:

Salutare, in ianuarie 2014 am de gand sa plec din tara de unul singur, vorbesc fluent limba engleza, asa ca vreau sa iau viata-n piept, deoarece nu mai suport viata in Romania, m-am saturat sa muncesc din greu si sa nu-mi permit sa ies la un film, sau sa-mi cumpar de imbracat de unde imi place mie, m-am saturat de cocalari, si de oameni fraieri fara pic de orgoliu in ei, ce lasa patronii sa faca ce vor din ei, asa ca m-am gandit sa plec pentru inceput in Anglia, stiu, este maxim risc, dar eu, nu mai am nimic de pierdut, in ce oras mi-as putea gasi repede de munca?

5 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Anglia si Franta.

| oBanană a răspuns:

Într-un oraș mare, că ai mai multe oportunități. Dar să nu te duci să ștergi la fund babe, așa nu îți iei viața în piept.

Drum bun și o zi frumoasă.

| Mymiii a răspuns:

Tu chiar crezi ca daca pleci in alta tara iti vei pastra demnitatea?! Strainii se comporta urat cu romanii! Totusi, in Anglia gasesti mai usor de lucru decat in alte tari. Incearca in Londra, stiu ca se plateste bine sau in SUA daca poti obtine viza...Am acolo o verisoara si castiga foarte bine.

| ChipDE a răspuns:

Te duci in alta tara sa fi calcat in picioare de straini, mult succes.

| fany22 a răspuns:

Salut
inainte de a fi sluga la straini incearca totusi cel mai tare business-MLM- iLA(iLiving.App).Nu a-ti trebuie decat un card valabil online(visa, mastercard) si o invitatie...id.mess. fn22_2005.
asa ca:fie paine cat de rea tot mai bine e in tara mea!
Cu stima.