| andreiardei1 a întrebat:

Salutare,

Nu mai am acces la numarul de telefon vechi asociat contului de paypal si nu ma pot loga.

Am incercat sa ii sun dar din pacate inainte sa ma transfere catre un operator apelul se inchide.

Cum se poate proceda?

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este posibil sa numai poti sa iti recuperezi numarul de telefon daca acel numar a fost dezactivat, daca iti pierdeai de exemplu cartela, se defecta etc puteai sa mergi la operatorul tau de telefonie si pe baza cartii de identitate iti dadea o cartela noua cu acelasi numar... daca insa a trecut o perioada mai mare de eu stiu 1 an, atunci practic este imposibil

la fel daca nu ai acces la numarul de telefon si nu te poti autentifica prin alt mod, atunci nu ai cum sa te conectezi pe contul paypal

insa le poti scrie problema ta, gasesti datele de contact la aceasta adresa https://www.paypal.com/ro/smarthelp/contact-us

| andreiardei1 explică (pentru Simpatic):

Multumesc pentru raspuns, din pacate pentru a acesa suportul prin mesagerie trebuie sa fiu logat lucru ce imi este imposibil, totodata la nr de telefon prezent pe site atunci cand se incerca transferul catre un operator apelul se inchide. Alte metode sugestii ar mai fi?

| Markos1111 a răspuns:

Mergi la operatorul de unde aveai cartela si încearcă sa îți faci una noua pe acelasi număr, dacă îl mai știi bineînțeles

| andreiardei1 explică (pentru Markos1111):

Multumesc pentru raspuns, din pacate nu il mai stiu si nu mai este posibil sa recuperez numarul intrucat a trecut o perioada destul de lunga de timp