| andreicristea22 a întrebat:

Salutare, recent am aflat de cardurile de credit ( de cumparaturi ) si as vrea sa imi fac unul la banca BCR, card George. vreau sa imi achizitionez electrocasnice pe care nu mi le permit cu banii jos, de la altex de preferat, in 12 rate fixe cu dobanda 0. ce ziceti, merita? daca aveti sau ati avut astfel de carduri imi puteti spune mai multe despre utilizarea corecta a lor?

3 răspunsuri:
| Dolyta a răspuns:

Trebuie sa mergi sa intrebi la bancă ce sumă poti lua asta e in funcție de salariul tau, si ei iti spun cum sa il folosesti, cate luni fara dobândă ai. acum depinde daca altex primeste astfel de carduri, ca nu toate magazinele au contract cu toate bancile.

| andreicristea22 explică (pentru Dolyta):

Nu pot sa fac cardul online? asa am vazut ca se poate, deoarece nu am timp sa ajung la banca

| GL757W a răspuns:

Cel mai simplu te duci la biroul de credit din altex si acolo vei afla daca esti eligibil si pana la ce suma poti face credit