| Gabi89grey a întrebat:

.recent mi s-a stricat tv-ul, cum nu-mi permit unul nou cu banii jos, m-am decis la acel program cu 12 rate fixe sau nefixe, oricum sa fie 12, ideea e ca nu am mai facut niciodata asa ceva, am un simplu card pe care imi este virat salariul, nu am din acela avantaj sau mai stiu eu de care, parca nici nu as vrea sa-mi fac..de aceea intrebarea mea este : cum imi iau un produs in rate? (de ex de la altex), de ce anume am nevoie, va multumesc, ofer si funda.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai aici chestia explicata foarte bine la eMAG :
http://info.emag.ro/finantare-in-rate/627
Da click pe un card de-acolo si vezi mai multe detalii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu un car de debit normal nu iti poti face rate, ai nevoie de un card de credit