| OriPunemIntrebariOriNuMaiPunem a întrebat:

Va salut! Doresc sa achiziționez in rate un laptop de pe eMAG si nu prea inteleg cum se procedeaza cu acele carduri de credit de la diferite bănci. ( https://m.emag.ro/info/modalitati-de-plata#pay-in-instal lments). Trebuie sa merg la banca sa solicit cardul respectiv? Voi primi laptop ul gratuit si apoi pun lunar pe card banii? Va mulțumesc anticipat daca ma puteți lamuri

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Practic iei un credit de la banca, pentru achitarea unui produs. Conditiile de creditare sunt specifice fiecarei banci afiliate programului de vanzare in rate al eMAG. Sistemul functioneaza simplu. Cand ai obtinut cardul, te duci in magazin sau comanzi online produsul dorit, banca il achita, tu primesti produsul si rambursezi pretul (cu sau fara dobanda, dupa caz) in numarul de rate stabilit.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa mergi la banca sa iti faci acel card de credit. apoi platesti cu el produsele pe care vrei sa le cumperi, alegi numarul de rate si apoi lunar pui banii aferenti ratelor pe card.

nu, laptopul nu il primesti gratis, practic banca plateste pentru tine