| njohn a întrebat:

Salutare TPU, cine ma poate ajuta si pe mine cu un loc de munca?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te va ajuta nimeni, dar zic si eu acum: ai lucra 14 ore pe zi sa castigi 35€ la zi si sa dormi intr-o remorca de autotren? E unu care exploateaza inmigranti romani si rusi pe la parcurile de distractii cu contract de munca in Spania la nivel national. Dupa mine iti recomand sa vorbesti cu parintii tai si prin relatiile care le au sa te angajeze undeva.

| njohn explică (pentru mgtow):

Caut de foarte mult timp ceva de munca, dar hotii astia din Romania cer experienta si pentru spalat wc-uri

| mgtow a răspuns (pentru njohn):

Stiu cum e, cand scapam de criza asta pleaca si tu la straini si te vor angaja fara probleme, eu astept sa plec in alt oras sa muncesc o vreme dar sa vedem daca mai are nevoie omul de oameni.

| RAY a răspuns:

Mercador,tocmai parerea mea sunt foarte bune

| diaac a răspuns:

Incearca pe site-urile specializate pe asa ceva: bestjobs, ejobs, bizoo jobs, hipo, jooble etc. Sau la targurile de joburi.

| njohn explică (pentru diaac):

Am pus o gramada de cv-uri pe aceste site-uri si degeaba

| diaac a răspuns (pentru njohn):

Trebuie si sa aplici pentru joburi, nu numai sa pui CVuri.
E adevarat ca este problema cu cerinta de experienta la inceput, totusi la inceput de tot si intr-un domeniu necalificat nu cred ca ti se cere experienta.
Pe ce post vrei sa aplici? Ce stii sa faci? Ti-ai completat CVul destul cat sa-si faca angajatorul o parere buna despre tine ca si candidat?