| GeorgEd712 a întrebat:

Salutare TPU, din motive personale nu am reușit să plătesc factura la digi, ieri am primit mesaj că dacă nu achit se vor efectua deconectări, credeți că e târziu până la ora 12 să plătesc sau ma vor deconecta de la servicii mai rapid?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e tarziu.
Chiar daca te deconecteaza, imediat cand platesti ai posibilitatea sa ceri re-conectarea (la caserie sau telefonic) si in cateva minute te conecteaza din nou.

Problema ta este alta: tu nu ai platit pentru luna trecuta!
Cand platesti acum, fa efortul si plateste si factura pentru LUNA CURENTA, sa fii cu plata la zi! Sa-ti intre in obicei sa platesti astfel in fiecare luna! Astfel eviti pericolul de deconectare.
Este valabil la orice factura de utilitati.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e tirziu, dar daca nici azi nu o platesti te vor deconecta, sigur e factura mai veche care nu ai achitat o, ca de obicei ei te lasa pana la sfarsitul lunii sa platesti, dar tu ai depasit data, de aceea ti au trimis sms ca sa i ti reaminteasca, frumos din partea lor ca anunță, ca puteau frumos sa te deconecteze si sa i doara in fund de tine si de altii care"uită" de datorii.

| Lioana a răspuns:

Nu e tarziu. Nu te deconecteaza asa repede. Cam pe la mijlocul lunii fac deconectări.

| dinaprilie a răspuns:

Pe mine "m:au lasat" si vreo luna jumate. Daca ti/l inchid totusi ai posibilitatea sa faci o cerere la ei si ti/l redeschid chiar daca nu ai platit ( dar pentru scurt timp ).