| Naeradu a întrebat:

Salutare.Vreau sa inchiriez o terasa si am nevoie de un contract de inchiriat pe net gasesc modele doar pentru apartamente.Ma poate ajuta cineva cu un model de contract pentru inchiriere de terasa?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e clar o dai in chirie sau o iei (dacă o iei in chirie, are proprietarul soluții, dacă tu ești ăla, duceți-vă la notar)

| Naeradu explică (pentru sierra1):

Salut eu o iau in chirie dar proprietaru mi-a spus sa fac eu contractu

| sierra1 a răspuns (pentru Naeradu):

Te aburește să nu faci și să nu declare la fisc sumele incasate. E de datoria lor, insistă spre binele tău