| Giorgi32 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum se organizeaza banchetele?

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Salut! Eu sunt in clasa a 9a si am avut si eu banchet anul trecut. Iata de ce aveti nevoie:un loc unde sa se desfasoare evenimentul (poate chiar la scoala, sau inchiriati un bar ceva), aveti nevoie de un bucatar eventual(dati in jur la 100 lei-eu am dat 55lei-pentru mancare,acum depinde pe cine gasiti sa faca acest lucru si sa vedeti cat cere si cam ce meniuri are),trebuie sa dati invitatii profesorilor (tuturor profesorilor de la clasele mici,care au plecat de la scoala voastra,celor care v-au fost suplinitori),mai aveti nevoie de bautura(nu cred ca o sa va lase cu alcool dar la noi am putut-am avut bere,vin,ceva tarie,sucuri,apa minerala,etc),puteti decora locul frumos unde se va desfasura evenimentul,aaveti nevoie de muzica (noi am platit pe cineva si a stat cu noi avea un sistem din acela pentru nunti a fost super(mai trebuie sa cadeti de acord cu ce muzica sa fie la banchet avand in vedere ca vor fi oameni de toate varstele), trebuie sa aveti o tinuta adecvata (baietii costum, fetele rochii adecvate sau ceva decent) va iesi super iti spun euwinking.La noi asa a fost.Baftawinking

| Magnifico a răspuns:

Ce am uitat sa iti spun este ca aveti nevoie de o suma de bani pentru asta(nu puteti face banchet daca nu puneti toti bani si nu o sa fie tocmai ieftin in sensul ca ajungeti sa cheltuiti ceva bani poate 100-200 lei-mentionez aici ca eu am cheltuit pana intr-o 100 undeva la 60-70 dar depinde,preturile variaza cand vine vorba despre mancare,bautura,inchiriatul unei sali, bar, etc.Deci trebuie sa aveti un fond la inceput-puteti cheltui pana la 100-150 chiar si 200 lei poate.

| gigite a răspuns:

Atentie! Flatuleaza (se baseste - a trage o basinaaa!) la secunda 0.27 - 0.29?

http://ingurapresei.a1.ro/......_4150.html

astept un raspuns!

| deadeutsa a răspuns:

Iei niste prajituri, cateva sticle de suc, multa muzica, decoratiuni si nu in ultimul rand, elevii din a 4-a, a 8-a sau a 12-a. big grin Si trebuie sa ai un loc incapator pentru toti invitatii. Si bineinteles mancare. Banchetul de obicei dureaza vreo 3-4 ore, asa ca...bafta!