| Stefan200209 a întrebat:

Stie cineva ce salarii au soferii de la ratb? Dau funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se plateste binisor de la 2000 ron in sus

| Anonimuserr a răspuns:

Salariile sunt peste 2000 de RON până la 3000 RON.
http://www.businessmagazin.ro/......i-14600682
Dar, în weekend se mai dau sporuri de weekend.
Există totuși și excepții.
Citez. "Un salariu net de 3.507 lei şi bonuri de masă în valoare de 93 de lei primeşte lunar cel mai bine plătit şofer de autobuz din Bucureşti. Conform celor mai recente date consultate de Business Magazin, salariile angajaţilor Regieie Autonome de Transport din Bucureşti se încadrează, în general, între 2.200 şi 2.800 de lei, la care se adaugă tichete de masă de 200 de lei."
http://www.gandul.info/......b-12043543
Salariile mici le au acele casiere de la casa de bilete. Salarii cuprinse între 1000 RON și 1500 maxim.

| Stefan200209 explică:

Dar am nevoie de bac?

| Emilian_Florin_1992 a răspuns (pentru Stefan200209):

Da e nevoie de bac si carnet categoria d.