| simina a întrebat:

Stie cineva cum se face o crescatorie de melci(ce fel de melci, conditii de crestere, etc)?

Răspuns Câştigător
| adriandr a răspuns:

Nu pot sa_ti dau informati de cum poti sa iti faci o crescatorie de melci dar iti spun ca nu ai piata de desfacere. Sunt din Teliu jud Brasov, zona in care sunt cam cele mai multe ferme de melci si localitatea in care este singura fabrica de prelucrarea carni de melc din Romania, si iti spun ca acea fabrica nu prea merge nu are comenzi. Melci sunt cei normali cu cochilie la care le canti melc melc codobelc. manaca iarba, trebuie sa ai irigat terenul in care ii cresti, ingradit, pentru ca desi sunt lenti te poti trezi dimineata ca nu mai ai melci la ferma, plus personal, la care trebuie sai asiguri conditi de a dormi langa terenul in care ai facut ferma din ce am vazut eu la fermele din Teliu. Numa nu prea cred ca e rentabila o crescatorie de melci pe criza asta. oricum cauta mai multe informati pe google. Succes, sau daca nu hai in Teliu si intereseaza-te la primarie de fabrica si de crescatori din Teliu ei iti pot da mai multe informati decat mine.

2 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Iti recomand sa discuti cu un specialist in finantari pe fonduri structurale, ca cei de la http://www.finantare-proiecte.ro/

| plasticstyle a răspuns:

Sora mea are asa ceva, v'a trebui sa iei legatura cu ea