| Speranta12 a întrebat:

Stie cineva daca iti faci card de credit cu rate fara dobanda la BRD platesti vreo dobanda ascunsa sau chiar sunt rate fara dobanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spune in contract ca daca platesti la timp lunar nu ai dobanda, asa este.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa platesti la timp ratele lunare, ca sa nu platesti dobanzi

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca respect sa platesc rata egala in fiecare luna, mai platesc vreo dobanda sau e chiar cum spune ca e fara dobanda? Mai exact vreau sa cumpar niste electrocasnice in jur de 4000 de lei in 20 de rate fara dobanda de la BRD. Daca platesc in fecare luna rata, la astia 4000 de lei o sa platesc vreo dobanda? Sau doar rata plus niste comisioane ale cardului de credit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Daca spune in contract ca daca platesti la timp lunar nu ai dobanda, asa este.

| Eusunt132 a răspuns:

Pai despre asta te poti informa la un responsabil de la BRD. Ei stiu cei mai bine!