| Sofiathegirl a întrebat:

Studentii care lucreaza dar nu au vechime la locul de munca unde pot face un imprumut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Studentii si cei care nu muncesc nu pot face imprumuturi banesti!
Nici o banca din lume nu acorda credite fara o dovada legala ca esti angajat si poti platii ratele lunare.
Conditia bancii este sa aduci adeverinta de munca, ca ai deja 12 luni muncite si ca esti angajat permanent.
Tu ca student sau ca neangajat, poti prumuta bani de la parinti, frati, prieteni, rude sau vecini. Ori te intinzi cat iti este plapuma, pana iti iei servici.

| alessia5158 a răspuns:

Poti!--- chiar si daca nu ai un loc de munca si venit salarial. Avand calitatea de student poti accesa un credit dedicat studentilor fie la Banca"Transilvania ", fie la BRD. Vezi o prezentare generala a ofertei de creditare de la cele doua banci :https://www.topcredite.info/......larizarii/
Pentru detalii, va trebui sa mergi la una din filialele celor 2 banci!

p.s. te sfatuiesc sa nu contractezi un credit in perioada studentiei numai daca este imperios necesar ---limiteaza-ti cheltuielile la venitul salarial pe care-l ai (cu bancile nu-i de joaca!).

| June20 a răspuns (pentru alessia5158):

Chiar nu e de joaca...ce sa mai vorbim de dobanzile exagerate. Am o prietena care si-a cumparat un apartament prin banca si acum il plateste de 3 ori, e inuman...

| alessia5158 a răspuns:

Este bine c-ai intervenit! --- poate, afland mai multe, tanarul va renunta la idee.