| createdin1987 a întrebat:

Tatal meu a vandut casa parinteasca (a bunicilor) acum 20 de ani in 1999 si a reusit sa vanda doar casa doarece terenul este inca in mostenire si trebuie acte notariale cum ca toti membrii familiei, frati etc sunt de acord sa o vanda.A facut doar un act vanzare cumparare doar pe casa si o hartie cum ca daca nu reuseste sa treaca terenul pe numele cumparatorului ii va da o despagubire de 150 de euro (casa a fost vanduta pe 1000e). Nici nu cred ca mai are hartia notariala.Acum cateva zile tatal meu a fost dat in judecata dupa 20 de ani cum cum ca nu a mai dat nici un semn despre teren. Tatal meu are domiciuliul in alta tara de vreo 15 ani si nu a mai fost in tara de multi ani.Ce poate sa faca.Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa deie aia 150 de euro daca asa a fost vorba si sa stea linistit

| Wr3nch a răspuns:

Daca pagubitul se multumeste cu aia 150 de euro sa dea bani. Un avocat te costa mult mai mult.

| darrio2007 a răspuns:

Păi casa cum a vandut-o, fara acordul fratilor?