| Mir_Mirela_1978 a întrebat:

Te pot executa silit cei de la eos pentru neplata unei facturi Orange?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Intai iti trimit un avertisment.
Te lasa un an, sa te culci pe o ureche, si lasa sa se adune penalizari.
Orange vinde datoria ta catre eos cu cat aveai tu de platit sau mai putin, apoi se ocupa ei de recuperari.
Asa, si te lasa te lasa. de la 60 ron se fac 100, de la 100 200, de la 200 700, si tot asa.
Iti sugerez sa te imprumuti de bani sau sa vorbesti cu parintii tai, si sa platesti cat inca datoria e la fel ca pe factura.
Pentru ca tu o sa lasi factura si te culci pe o ureche, si cand o sa iti vina acasa 800 1000 ron, tot ai tai trebuie sa plateasca.

Pentru ca maica-ta munceste o luna pentru banii aia, si daca copilu meu ar face asta, nu stiu cum as reactiona, sa stiu ca a facut prostii pe telefon, si din 60 lei, sa platesc eu 1000 ron.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine plateste-o la timp. Ca de platit tot o vei plati mai tarziu. Dar cu penalizari cu tot. O suma mult mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Într un final da, asta e scopul eos. Ei cumpăra datoriile de la companii și le recupereaza

| Andreeush a răspuns:

Da.
Cel mai bine ar fi să îți plătești factura pentru a nu avea probleme mai târziu.