| silvian12 a întrebat:

Te poate executa silit o companie precum Telekom, Orange. pentru neplata unui abonament? rog doar cunoscătorii sa răspundă

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu aceste companii te executa silit. Ei trimit mai departe la un recuperator de creante.

| silvian12 explică (pentru darrio2007):

și ele te pot execută silit pentru acel abonament?

| sierra1 a răspuns (pentru silvian12):

In doi pași și trei mișcări obțin o decizie judecătorească și plătești. Tot și cu vârf și indesat. Ideea e că nu scapi dacă asta ai sperat

| anonim_4396 a răspuns (pentru silvian12):

Te pot executa silit.

| darrio2007 a răspuns (pentru silvian12):

Ai inteles ceva din ce ti-am raspuns?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ele in sine nu. Dar vand creantele la o firma care se ocupa cu recuperari si vor obtine banii de la tine la final

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cunosc pe pielea mea.

| mi25 a răspuns:

Da! Contractul este titlu executoriu. Dar cele mai multe firme nu se ocupa cu recuperarile, acestea vand creantele unor firme de recuperari care-ti trimit somatie. Daca nu raspunzi la somatie apeleaza la executor judecatoresc si la creantele catre firma creditoare se adauga cheltuielile adaugate de firma de recuperare si cheltuielile cu executarea silita perceputa de executor.

| haileewatson a răspuns:

Te executa silit companiile de recuperat creante.