| anonim_4396 a întrebat:

Un lingou de aur este ca si o bacnota(de valoare foarte mare)? Adica daca am un lingou de aur pot sa il duc la piata si sa cumpar cu el ce vreau eu sau trebuie sa il schimb in bani?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Amuzanta atat intrebarea cat si numele ales rolling on the floor) Serios vorbind, bineinteles ca trebuie sa-l schimbi.

| lmsps123 a răspuns:

1.Ce dracu ai vrea să cumperi de la piață cu un lingou de aur?
2.Trebuie să îi schimbi. Nimeni nu o să îți dea rest dacă ai cumpărat doar 3 kg de cartofi.
3. Totuși...ce ai vrea să cumperi cu un lingou de aur?