| Valyasdfg a întrebat:

Unde e mai rentabil sa schimb niște Lei in euro?
1) la banca
2) la casă de schimb valutar
3) la ăștia ce stau pe marginea drumului, șmecherasi de-ăștia...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Casa de schimb valutar e cea mai convenabila. Banciile au un promediu mai mic fata de o casa valutara.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spre deosebire de ceilalti, la mine in zona, la casele de schimb valutar este cursul mai bun. Cat despre pacaleala, s-a cam dus vremea aia. Mai nou au camere de luat vederi (obligatoriu) si nu mai fac prostii. Acum depinde si de zona. Daca esti din Bucuresti te poti astepta si la rele. Acolo colcaie de tiganie.

| RAY a răspuns:

La casă de schimb valutar =experienta personala, am castigat 30 de banii per euro

suntserios
| suntserios a răspuns:

La banca

| Elena9328 a răspuns:

Banca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bancă, dar majoritatea schimbă la o casă de schimb valutar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt case de schimb cu comision f ff f mic, interesează-te

| WhatABeautifulDay a răspuns:

La casa de schimb.

| BobocelMihai a răspuns:

La banca au cele mai mici comisioane

| DavidAntonio a răspuns:

La banca e cel mai sigur

| x007 a răspuns:

La banca, risc minim. de obicei cel mai curs il gasesti la Alpha Bank. Cel mai apropiat de BNR. Dar atentie, e valabil doar intre 9 si 15.30. Dupa trec la un curs cut-off, care e foarte prost.