cristian
| cristian a întrebat:

Voi cum va atingeti obiectivele?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Cu rabdare, cu umor, cu capacitatea intelectuala si fizica pe care o am, depinde care imi sunt obiectivele, daca sunt realizabile, daca am puterea fizica, morala, perspicacitatea, inteligenta, curajul... poti sa le scrii pe o hartie, sa te gandesti ce poti face, ce nu poti face, daca poti cere ajutor si mai ales, sa iti pleci genunchii, caci providenta te ajuta, daca te rogi cu inima deschisa si te ajuta sa iti atingi obiectivele.Il faci pe Dumnezeu sa rada, daca ii vorbesti de planurile tale de viitor. Teoretic tu stii ce vei face maine, dar nu stii ce iti va aduce ziua de maine, asa ca ai grija de tine, si pastreaza-ti echilibrul si forta morala.Sunt ganduri, nu sfaturi.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imi formez / imaginez un tel, mult mai sus de cat ce doresc sa ating. In acest caz telul meu l-ajung mai usor.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, prin ambitie, daca doresc sa realizez ceva in viata imi spun ca pot, chiar daca zic ca nu se poate incerc pina realizez dar de lasat nu ma las.

carla
| carla a răspuns:

Cel mai important este, in orice iti propui, sa ai vointa si indarjire, putere de munca si de a trece peste esecuri. Personal incerc sa-mi stabilesc obiective realiste, (chiar daca uneori am si vise greu de atins)pe care stiu ca sunt capabila sa le infaptuiesc. Nu este usor, uneori ai esecuri care te fac sa renunti, dar gandul ca vei ajunge unde ti-ai propus e mai presus de asta si te face sa continui, iar in 99% din cazuri este adevarata afirmatia :'' Daca vrei, poti!''
Bafta!

| beba a răspuns:

Aici am o mica poveste pentru tine...niciodata nu am crezut ca pot ajunge unde am ajuns azi; e adevarat am visat dar cat sunt de departe uneori visele de realitatehappyM-am nascut intr-o familie saraca, fara prea multe posibilitati financiare si cu multi copii.Intotdeauna am visat ca voi ajunge''mare'', ca imi voi permite la orice ora din zi sau noapte ciocolata sau cate o friptura rumenawinking( deh, vise de copil).anii au trecut, am terminat generala, liceul, prima facultate. a doua facultate, lucrand si asigurandu-mi singura strictul necasar studiilor sau intretinerii... dupa scoala mi-am dorit, mult de tot sa lucrez intr-o companie mare, unde sa imi fie recunoscute meritele... s-a intamplat si lucrul acesta.si pentru ca Dzeu stia ca mai am o dorinta dar nu am curajul sa o spun cu voce tare, mi-a oferit o slujba, mult mai buna, intr-o tara de acre am fost mereu fascinata, intr-o tara cu care am crescut inca din copilarie datorita legendelor Olimpului dar in care mi se parea imposibil sa ajung sa locuiesc... Iata-ma azi, am tot ceea ce am visat cand eram mica, ciocolata cat cuprinde, friptura sa cumpar cand pofteste inima mea si o casa acolo unde mi se parea imposibil de ajuns...Am ajuns aici pentru ca am crezut tot timpul in mine, am crezut ca Dzeu ma va ajuta sa ajung un om ''mare'', am crezut ca pot dobori orice obstacol.Personal cred ca imposibilul este posibil, trebuie doar sa ai un vis, putere sa mergi pana la capat si luciditate, sa alegi calea cinstita ...trebuie sa adormi in fiecare seara zambind, cu constiinta curatahappy. Puterea este in mainile tale!

| petru a răspuns:

I-mi propun doua trei si sunt consecvent, desigur nu i-mi propun obiective irealizabile, desi sustin ca nu-i nimic ce nu se oate.

| NoName_9903 a răspuns:

In business se spune ca obiectivele trebuie sa fie SMART (specific, measurable, achievable, realistic, time)...in romana inseamna sa fie clare, sa se poata masura, sa fie posibil de atins, realiste si sa tii cont de timp. Ca sa trec de la teorie la practica, mai intai trebuie sa fii foarte atent ce obiective iti fixezi, apoi sa iti faci un plan sa ajungi unde vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.neobux.com/? r=signup4free

fa bani pe net!;)

| deealexx a răspuns:

Obiectivele mele... ajung la ele cu multa rabdare si vointa. Imi impun sa nu gresesc si sa fac cumva sa reusesc in toate.

| littleony a răspuns:

Depinde cat de realiste sunt aceste obiective ...cu multa ambitzie si vointza totul e posibil...shiar daca unele par foarte greu de realizat...