| ExistaMosCraciun a întrebat:

Vreau raspunsuri de la persoanele care stiu despre ce este vorba. Buuun, acestea fiind zise, contributia la sanatate a persoanelor care desfasoara activitati independente este "limitata la 5 salarii medii brute pe economie si nu poate fi mai mica decat un salariu minim brut pe tara". Intrebarea este urmatoarea:aceeasi chestiune este valabila si pentru contributia privind pensia si somajul?

1 răspuns:
| Ciprian271 a răspuns:

Nu pentru ca statul plateste doar ca sa te tina in viata sa iti cauti un loc de munca deci e mai mica pensia decat salariul minim brut.